Lajme

Kamerieri i Parisit ‘qëllua për vdekje për shërbimin e ngadaltë ‘

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një kamerier afër Parisit është qëlluar për vdekje nga një klient i cili thuhet se ishte i zemëruar sepse sandwich i tij nuk ishte përgatitur aq shpejt.

Policia thotë se një hetim për vrasjen është nisur pas incidentit të premten në mbrëmje në periferinë lindore të Noisy-le-Grand.

I dyshuari iku nga vendi i ngjarjes dhe nuk është kapur.

Ekipet e ambulancës u përpoqën të shpëtonin kamerierin 28-vjeçar, i cili ishte qëlluar në shpatull, por ai vdiq në vendin e ngjarjes.

Kolegët e tij i thanë policisë se klienti kishte humbur durimin në dyqanet e picave dhe sanduiçeve për shkak të kohëzgjatjes së kohës që kishte marrë për të përgatitur ushqimin e tij.

Vrasja ka mahnitur banorët vendas dhe dyqanxhinjtë.

“Ishtë e trishtueshme”, tha një grua 29-vjeçare për mediat franceze. “është një restorant i qetë, pa asnjë problem. Sapo u hap disa muaj më parë.”

Disa banorë, megjithatë, thanë se kishte një përhapje të krimit në zonë me një rritje të trafikimit të drogës dhe dehjes në rrugë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat