Sport

Kallet Stambolli: Galatasary prezanton ‘Tigrin’ dhe transferimet tjera në prani të 25 mijë tifozëve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Galatasary ka prezantuar 15 lojtarët që ka afruar në skuadër gjatë merkatos së fundit, derisa stadiumi ishte i mbushur me rreth 25 mijë tifozë

Kampioni i Turqisë është përforcuar me lojtarë mjaft cilësorë pasi këtë edicion bën pjesë edhe në Ligën e Kampionëve.

Galatasaray ka sjellur në skuadër 15 lojtarë, 5 prej tyre në formë huazimi.

Ndër blerjet më të bujshme ishte sjellja e Radamel Falcaos nga Monaco, ndërsa emra tjerë të njohur që do të jenë pjesë e gjigantit turk për sezonin e ri janë edhe Florin Andone, Mario Lemina, Steven Nzonzi dhe Emre Mor.

Mbi 25 mijë tifozë të Galatas krijuan atmosferë fantastike në Turk Telekom Arena. Se çfarë ndodhi në stadiumin me 25 mijë tifozë mund ta shihni në videon e mëposhtme.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv