Sport

Kalinic nënshkruan kontratë në Romë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Nikola Kalinic ka arritur në kryeqytetin italian për vizitat mjekësore.

Kroati do të kryej vizitat mjekësore te Roma dhe më pas do të nënshkruaj kontratën.

Ai rikthehet në Serie A pas një viti qëndrim te Atletico Madrid.

Ai më parë ka qenë pjesë e skuadrave italiane si Fiorentina dhe Milan.

Për një sezon te Atletico Madrid, Nikola Kalinic ka zhvilluar 17 ndeshje dhe ka shënuar dy gola. /IndeksOnline/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv