Sport

Kajtazi nuk ndalet, arrin marrëveshje me kompaninë gjigante italiane

Klubi i Vushtrrisë ka arritur marrëveshje me firmën Errea.

Klubi kosovar ka arritur marrëveshje 3-vjeçare me firmën si sponsor teknik, për klubin dhe akademinë e klubit, ka konfirmuar për Insportin presidenti i Vushtrrisë, Bajrush Kajtazi.

Kjo marrëveshje përfshin he kamp me akademinë në Parma, për përvojë ndërkombëtare, me çmime preferenciale të lira që mund t’i përballojnë familjet për fëmijët e tyre.

Errea është firmë italiane që bën furnizimin e pajisjeve sportive.

Kujtojmë se Vushtrria nga sezoni i ardhshëm do të bëjë gara në Ligën e Parë të Kosovës, pasi këtë sezon e përfunduan në vendin e parafundit në IPKO Superligë

Postime të ngjajshme
Sport

Rikthehet Europa League, sot zhvillohen katër ndeshje interesante

Sport

Flasin statistikat: Amir Rrahmani më i miri në Serie A

Sport

Rikthimi i Ligës së Kampionëve: Gjithçka që duhet të dini

Sport

‘Lutuni për Libanin’ – yjet shqiptarë të futbollit reagojnë në rrjete sociale për tragjedinë