Lajme

Kajtazi: Islamin politik e konsideroj armik të Kosovës, menjëherë pas Serbisë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vehbi Kajtazi, analist, ka shkruar një status, në të cilin ka komentuar debatin mbi fenë, që u ndez ditëve të fundit pas sulmit fizik ndaj analistit tjetër, Valon Syla, e deklaratave të çuditshme të hoxhë Mazllam Mazllamit, i cili e përdhosi flamurin kombëtar, duke e quajtur “leckë”.

Ai ka thënë se sot ekstremizmi fetar dhe islami politik po trajtohet si shoë.

Tutje, ai ka shkruar se e konsideron islamin politik si “armik të Kosovës, menjëherë pas Serbisë”.

“Islamin politik e konsideroj armik te Kosoves, menjehere pas Serbise. Individ me ndikim, fondacione te dyshimta, “biznese hallall” jane duke u grupuar rreth nje frime per themelimin e nje levizje politike islamike e cila ka qellim ta godas shtetin e Kosoves, demokracine e saj dhe rendin kushtetues ne kurriz.” – shkroi Kajtazi.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat