Lajme

Kadri Veseli shpall kandidaturën për Kryeministër të Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka shpallur kandidaturën për kryeministër, transmeton Indeksonline.

Ai në Kuvendin e Kosovës ka thënë se që nga dita e parë ka dëshiruar zgjedhje të parakohshme dhe ja sot ku ndodhet vendi, në prag të tyre.

“Si kryetar i Kuvendit kam marr të gjitha iniciativat që të shkojmë në zgjedhje, tani jam i lumtur që të gjitha partitë e kanë respektuar këtë iniciativë”, ka thënë Veseli duke shtuar se ai është kandidat i PDK-së për kryeministër të Kosovës.

Veseli edhe sot ka përmendur luftën kundër korrupsionit duke thënë se këto zgjedhje do të jenë mundësi për qytetarët që duan një shtet evropian dhe pro Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Kosova nuk ka dështuar. Demokracia po funksionin prandaj votoni më të mirët”, ka thënë në fund Veseli.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat