Lajme

Kadri Veseli fjalë të mëdha për “DokuFest”, asgjë për “SunnyHill”

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Dy festivale të mëdha, në dy qytetet më të mëdha të Kosovës

DokuFesti i Prizrenit e Sunny Hill i Prishtinës, bile filluan edhe në të njëjtën kohë.

Kjo nga shumëkush u pa edhe si konkurrencë mes tyre, shkruan gazeta inFokus.

E si duket nga kjo “garë”, kryekuvendari Kadri Veseli ka një preferencë.

“Festivali i filmit “DokuFest”, që ndez çdo vit atmosferën në qytetin e bukur të Prizrenit, është ngjarja më e rëndësishme artistike në Kosovë që na bën të gjithëve krenarë. Përgëzoj e falenderoj organizatorët dhe vullnetarët e DokuFest-it që kanë arritur ta përfshijnë këtë festival në listën 10 më të mirëve të Evropës duke ngritur lart reputacionin e Kosovës në hartën ndërkombëtare të jetës kulturore”.

Megjithatë, Kadri Veseli, thotë që festivale të tilla, janë shembuj.

“Po ashtu, ky festival, është një shembull i mirë i potencialit zhvillimor që ka Kosova në rrafshin e turizmit kulturor”.

E si duket Kadri Veseli, duke parë q zgjedhjet po afrohen, veten shpejt e sheh edhe në krye të qeverisë së Kosovës.

Kjo, pasi bëri një premtim si shef i saj.

“Prandaj, të tilla iniciativa do të gëzojnë në të ardhmen një mbështetje edhe më të madhe nga qeveria e Kosovës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat