Sport

Ka përfunduar ndeshja vendimtare e cila përcaktoi edhe skuadrën e dytë që inkuadrohet në Ligën e Parë

Ka përfunduar ndeshja vendimtare e cila përcaktoi edhe skuadrën e dytë që inkuadrohet në Ligën e Parë.

Pas Fushë Kosovës, Rahoveci ka arritur ta siguroj biletën për t’u ngritur një rang më lartë në futbollin kosovar, shkruan Gazeta Olle.

“Vreshtarët” kanë shënuar fitore 2-0 ndaj rivalit direkt për Ligën e Parë, Bashkimit.

Një gol në fund të pjesës së parë, dhe një tjetër në fillim të pjesës së dytë ia siguruan fitoren skuadrës vendase.

Bashkimi me barazim ngjitej në Ligën e Parë, por u trondit nga Rahoveci, të cilët fituan pikët e plota dhe kështu ia ‘rrëmbyen’ pozitën e dytë, ani pse me pikë të barabarta, nga 70.

Postime të ngjajshme
Sport

EKSKLUZIVE: Donjet Shkodra do të transferohet te skuadra kosovare

Sport

Bislimi ende s’ka vendosur për të ardhmen, ka oferta nga Superliga e Superiorja!

Sport

Ja sa pritet të fitojë skuadra e Llapit, nëse kalon rrethin e parë të Conference League

Sport

Qemail Elshani tregon nëse do të transferohet te Feronikeli?