Sport

Ka lëvizje në listën e golashënuesëve, Daku shumë larg të tjerëve

Ka përfunduar edhe xhiroja e 19-të, e cila ishte java hapëse e sezonit pranveror në Superligën e Kosovës në futboll.

Në pesë ndeshjet e zhvilluara nga dita e shtune dhe e hënë, janë arritur tri fitore dhe dy barazime. Prishtina në ‘Fadil Vokrri’ mundi Drenicën, Llapi humbi si mysafir nga Drita dhe Ballkani fitoj në ‘Brestovik’ ndaj Besës së Pejës.

Ndërsa, dy ndeshje që u ndanë në paqe ishin takime të cilat u zhvilluan sot, Feronikeli – Gjilani dhe Trepça ’89 – Arbëria.

Ndërkohë, gjatë këtyre 19-të xhirove të zhvilluara listës së golashënuesit më të mirë në Superligë, ende i prinë Mirlind Daku, me 21 gola edhe pse në këtë xhiro nuk ka arritur të shënoj.

Pas tij është sulmuesi i Gjilanit, Darko Nikaç, i cili është shumë mbrapa Dakut që ka 7-të gola. Ndërsa shifrën e njëjtë me 7-të e ka edhe Oto John i Prishtinës, i cili shkak dokumentacionit ende nuk i është bashkuar ‘bardhekaltërve’.

Lista e golashënuesëve më të mirë në Superligë:

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës: Kjo është lista e golashënuesëve pas 22 xhirove

Sport

Komisioni për Ankesa shqyrton shkresën e Drenicës, ky është vendimi i marrë!

Sport

FC Prishtina – Llapi kryendeshja e javës së 23-të

Sport

Fjalë të pakta, por me shumë kuptim… Ja çfarë thotë Klodian Duro pas fitores së Feronikelit