Lajme

Ka kaluar marrëveshja kombëtare IPA në Kuvend

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Me vota 103 vota pro dhe asnjë kundër ka kaluar marrëveshja kombëtare IPA.

Deputetët kanë votuar për këtë pikë të rendit të ditës në seancën e jashtëzakonshme që u parapa të mbahet sot.

Pikë tjetër e rendit të ditës pas kësaj marrëveshje është edhe ajo e shpërndarjes së Kuvendit, që do t’i hapë rrugë shkuarjes në zgjedhje të jashtëzakonshme.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat