Sport

Ka gol në ndeshjën, ULPIANA – MALISHEVA

Elita e futbollit kosovar do të vazhdoj sot me xhiron e dytë. Në program janë dy ndeshje për tu zhvilluar, njëra në Gjilan dhe tjetra në Suharekë.

Padyshim që ndeshja kryesore e kësaj dite do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, ndërmjet Dritës dhe Llapit.

Të dy skuadrat e kanë nisur këtë edicion me qëllime të qarta, që të fitojnë trofe dhe të garojnë përsëri në arenën evropiane.

Ndeshje shumë interesante do të zhvillohet edhe në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Ulpiana e rikthyer në elitë do të luaj ndeshjet si vendas në qytetin e Suharekës, derisa në xhiron e dytë do të pres Malishevën.

DRITA 0-0 LLAPI / LIVE

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Drita: Maloku, Limani, Broja, Cuculi, Namani, Jashari, Irogue, Ajzeraj, Blakçorri, Tahiri, Balde.

Llapi: Coric, Idrizi, Prençi, Veliu, Emini, Ramadani, Shabani, Davalos, Neto, Alidema, Fazliu.

ULPIANA 0-1 MALISHEVA / LIVE

30′ GOOOOL: Hasan Hyseni i Malishevës realizon gol të bukur nga distanca, pasi edhe portieri Blakçori gabon në intervenim. Malisheva kalon në epërsi si mysafire, 0-1.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Blakçori, Qerimi, Musliu, Santos, Musatafa, Gjoni, Boudege, Haliti, Rezi, Gonçalves Juior,Shkala.

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Dumani, Bruqi, Ulluri, Pefqeli, Hyseni H, Stullqaku, Hyseni M.

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti