Sport

Ka gol në ndeshjen, Prishtina – Llapi

Sot me fillim nga ora 15:00, zhvillohen dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Prishtina do të takohet me Llapin në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Olle.

Rivaliteti i këtyre dy klubeve tashmë dihet, pasi shumë herë janë takuar në Superligë.

Nga po e njëjta orë do të zhvillohet edhe derbi i rrafshit të Dukagjinit, në mes Istogut dhe Dukagjinit të Klinës, në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog.

Këto skuadra janë rivale edhe në Ligën e Parë, ku po luftojnë për rikthim në Superligë.

LIVE Prishtina – Llapi 0-1

6′ GOOOL! Llapi kalon në epërsi falë golit të Ahmed Januzit me kokë 0-1

01′ Hoti gjuan me kokë, por pa rrezik për portierin e Prishtinës.

Formacionet zyrtare:

-Fillon ndeshja.

Prishtina: Nika, Krasniqi, Bardhoku, Bekteshi, Mici, Lilaj, Zyba, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, Kryeziu.

Llapi: Coric, Idrizi, Krasniqi, Prençi, Emini, Ar.Ramadani, Shabani, Hoti, Selmani, Veliu, Januzi.

LIVE Istogu – Dukagjini 0-0

05′ Jahaj gjuan nga distanca, por mbrojtja e Dukagjinit është në vend.

-Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Istogu: Hajzeraj, Alushaj, Bajraktari, Rexhepi, Mazrekaj, Jahaj, Kurteshi, Stephane, Olivier, Qeta, Rexhaj.

Dukagjini: Muhagjiri, Basriu, Syla, Hasanaj, Kuqi, Gashi, Jashanica, Milakum Merlaku, Osmani, Mulaj.

Postime të ngjajshme
Sport

Si do të duket Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës nëse jetësohet Superliga Evropiane

Sport

Si do të ishin formacionet e pesë kombëtareve pa lojtarët e 12 klubeve themeluese të Superligës Evropiane?

Sport

Milioner nga shkarkimet, kjo është shuma marramendëse që ka fituar Mourinho

Sport

Super Liga Evropiane: Mesut Ozil dërgon mesazh të fortë