Sport

Ka gol në ndeshjën Dukagjini – Drenica

Sot (e hënë) zhvillohet edhe ndeshja e fundit e javës së dytë në Superligën e Kosovës.

Xhiro e dytë në elitë do të mbyllet në Klinë, ku do të ballafaqohen Dukagjini me Drenicën.

Ballafaqimi i këtyre dy skuadrave ka sjellur gjithmonë rivalitet të madh në fushë, gjë që pritet të jetë edhe sot.

Dy ekipet në javën e parë kanë marrë nga një pikë dhe tani të dyja në këtë ndeshjen kërkojnë objektivin e tre pikëve të plota.

DUKAGJINI 0-1 DRENICA / LIVE

15’ GOOOOOL: Osman Mëziu kalon Drenicën në epërsi me një gol nga penalltia. 0-1 rezultati.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Muhaxhiri, Hasanaj, Basriu, Dallku, Shala, Millaku, Shabani, Ahmeti, Merlaku, Mulaj, Ab.Merlaku.

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Mëziu, Lushtaku, Gashi, Denisson, Avdulli, Veliqi, Zabergja.

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane