Sport

Ka gol në ndeshjën Dukagjini – 2 Korriku

Sot do të zhvillohet ndeshja e fundit në kuadër të fazës 1/8 e Kupës së Kosovës në futboll.

Në stadiumin “18 Qershori”, Dukagjini do ta kërkojë kualifikimin tutje në ndeshjen kundër 2 Korrikut.

Në këtë ballafaqim drejtësinë do ta ndaj Tefik Maloku me asistentët Fatlum Jashari dhe Taulant Ibërdemaj.

Ndeshja e sotme luhet me fillim nga ora 13:00.

Dukagjini – 2 Korriku 1-0

17′ GOOOOL. Dukagjini kalon në epërsi 1-0.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Dukagjini: Muhaxhiri, Basriu, Syla, Gashi, Kuqi, Hasanaj, Jashanica, Kerim, Milicaj, Osmani, Merlaku.

2 Korriku: Neziri, Rama, Salihu, A.Stublla, J.Stublla, Uruqi, Sejdiu, Baholli, Jetullahu, Zoungrana, Ymeri.

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin