Sport

Juventusi në bisedime me mesfushorin e njohur

Juventus është në bisedime për të nënshkruar me mesfushorin e Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria, sipas Calcio Mercato.

Gjigantët italianë kanë kontaktuar me agjentin e 24-vjeçarit për të diskutuar disponueshmërinë e tij përpara afatit kalimtar të janarit.

Massimiliano Allegri e ka bërë Zakaria-n objektivin e tij numër një, por Juve mund të përballet me konkurrencën nga Liverpool dhe Manchester City.

Ndërkohë që klubi italian ka mbajtur një interesim të gjatë edhe për mesfushorin e Dortmundit, Axel Witsel, kontrata e të cilit gjithashtu skadon në fund të këtij sezoni.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *