Sport

Juventus – Milan, derbi i kësaj fundjave

Kjo fundjavë do të përmbyllet me një duel tejet interesant në Serie A.

Juventusi do ta presë Milanin në kuadër të javës së katërt.

“Zonja e Vjetër” e ka nisur si mos më keq këtë sezon dhe pas tri xhirove ka vetëm një pikë, duke u renditur në vendin e 16-të.

Në anën tjetër, Milani pati një nisje të përkryer të sezonit.Kuqezinjtë pas tri xhirove kanë nëntë pikë dhe me fitore sonte do të vazhdonin të kryesonin në renditjen tabelare.

Por, Milani do të përballet me mungesën e Ibrahimovic, teksa paraqitja e Giroud mbetet ende në pikëpyetje.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit