Sport

Juventus merr fitore të madhe në Ukrainë, shkëlqen Morata

Juventusi ka mposhtur Dynamo Kievin me rezultat 2-0 në ndeshjen e javës së parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Zonja e Vjetër shënoi fitore përkundër mungesave të mëdha si ajo e Ronaldos e De Ligt dhe më vonë lëndimit të Chiellinit gjatë ndeshjes, shkruan Indeksonline.

Mungesën e portugezit në këtë sfidë e mbuloi më së miri Alvaro Morata.

Sulmuesi spanjoll shënoi të dy golat në këtë sfidë të vështirë për italianët.

Ai shënoi fillimisht në minutën e 46-të dhe më pas në minutën e 84-të.

Me këtë fitore, Juventus merr kreun e tabelës me 3 pikë derisa pret ndeshjen e orës 21:00 në mes të Barcelonës dhe Ferencvaros.

Postime të ngjajshme
Sport

Isa Mustafa me një analizë të gjatë, reagon fuqishëm ndaj akuzës për prodhim të lajmeve të rreme

Sport

Nëntë minuta lojë, zhbllokohet rezultati në takimin Juventus – Torino

Sport

Këto janë fjalët e Cimës së Ballkanit para derbit të së dieles

Sport

Në prag të derbit Drita – Ballkani, dy kapitenët e skuadrave tregojnë atmosferën dhe pritshmëritë