Sport

Juve e fiton derbin me Chelsean

Juventusi e ka fituar derbin e Grupit H, duke e mundur 1-0 Chelsean në Allianz Stadium.

Zonja e Vjetër ka treguar dhëmbët në Ligën e Kampionëve.

Juve e Max Allegrit ka arritur ta mposhtë kampionin aktual, Chelsean me rezultatin minimal 1-0, në sfidën e dytë të Grupit H në Champions League.

Golin e vetëm e shënoi Chiesa me të nisur pjesa e dytë, në minutën e 46-të, për rezultatin 1-0.

Si vendasit, ashtu edhe mysafirët krijuan dhe tentuan përgjatë 90 minutave, por gjithçka u mbyll me atë gol të Chiesas.

Juve tash prin në grup me gjashtë pikë, Chelsea dhe Zeniti kanë nga tri pikë, derisa Malmo zero.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit