Sport

Jurgen Klopp shkruan për ekipin e futbollit të Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i Liverpool Jurgen Klopp në një postim në faqën e tij, ka shpërndarë një foto të lojtarëve shqiptarë- kosovarë të viteve ’97 dhe gjendjen momentala që janë në ranglistë të Grupit A Euro2020, duke lënë një mesazh shumë domëthënës dhe duke treguar përkrahjen dhe respektin për ekipin tonë të futbollit Kosova.

” Nëse më pyesi “çka është futbolli”, unë po ju shfaq këtë foto, nuk ka rëndësi kush jeni, nuk ka rëndesi prej nga vini, vetem punoni fortë dhe mos u dorëzoni. Lojë e Bukur, #Respekt” tha Klopp, transmeton BlicMedia

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv