EURO 2020

Jose Mourinho parashikon se cilat kombëtare do të arrijnë në gjysmëfinalen e Euro 2020

José Mourinho parashikon që Italia do të fitojë kundër Belgjikës në çerekfinalen e sotme.

Trajnerti portugez iu kërkua të përmendte gjysmëfinalistët e UEFA Euro 20202 dhe, siç ndodh zakonisht, doli me një përgjigje të zgjuar kur bëhej fjalë për të parashikuar Belgjikën kundër Italisë, përcjell GazetaBlic Sport.

“Anglia [do të kualifikohet] me siguri dhe unë do të thoja se edhe Danimarka kundër Republikës Çeke,” parashikoi ish-trajneri i Tottenham Hotspur.

“Belgjika kundër Italisë? Kjo është një gjë e madhe..nëse nuk them Italia, nesër zbarkoj dhe ata më vrasin, kështu që duhet të them Italia.

“Unë them se poshtu Spanja kundër Zvicrës, pasi që Xhaka nuk po luan për kombëtaren helvete.”

Kapiteni i Zvicrës është pezulluar për çerekfinale kundër skuadrës së Luis Enrique dhe Mourinho po e mban nën vëzhgim atë ndërsa ai po bën presion për të sjellë mesfushorin e Arsenalit në Romë.

Italia takohet me Belgjikën në çerekfinale në Allianz Arena natën e sontme.

Në të njëjtën ditë Mourinho zbarkon në kryeqytet për të filluar aventurën si trajner i Romës.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020