Lajme

Johnson humbi dje mazhorancën në Parlament

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Qeveria e kryeministrit britanik, Boris Johnson humbi dje mazhorancën në Parlament, që mbështetej vetëm në një votë më shumë, pas largimit të deputetit konservator, Phillip Lee, i cili iu bashkua partive liberaldemokrate.

“Qeveria konservatore ndjek në mënyrë agresive një Brexit dëmtues. Ai vendos në rrezik jetë dhe kërcënon në mënyrë të pajustifikuar integritetin e Britanisë së Madhe”, u justifikua Phillip Lee në një komunikatë, i cili iu bashkua sot opozitës./indeksonline/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat