Sport

Jo vetëm Besa, kjo skuadër e Ligës së Parë do të luajë ndeshjet në Brestovik

Stadiumi “Tahir Vokshi” do të jetë shtëpi edhe për një skuadër tjetër pos Besës.

Liga e Parë e futbollit kosovar do të fillojë në këtë vikend, me shumë skuadra që do jenë në luftë për inkuadrim në Superligë, raporton Gazeta Olle.

Një prej skuadrave që pati një stinor vjeshtor të mirë, por që tani është në krizë ka zgjedhur që takimet si vendas ti luaj në Brestovik.

Bëhet fjalë për skuadrën e Onix.

Tashmë është e konfirmuar që takimi mes Onix dhe Istogut, ndryshe derbi i javës në Grupin A do të luhet pikërisht në stadiumin “Tahir Vokshi” të Brestovikut.

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren

Sport

Rrëfimi prekës i futbollistit të Prishtinës, Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës