Sport

Jeton Qubreli flet për futbollistin e Dritës dhe fillimin e Kampionatit

Izair Emini, futbollist i Dritës, ka dalë pozitiv në COVID19, duke u bërë futbollisti i parë në Superligën e Kosovës që preket nga ky virus.

E për këtë dhe fillimin e kampionatit në një prononcim për BlicMedia ka folur, ish futbollisti i njohur Jeton Qubreli.

“Mendimi është personal kampionati duhet të vazhdoj, po unë e di që kushtet nuk janë si në Evropë, por futbolli duhet të luhet”, ka thënë Qubreli.

Ish futbollisti i njohur më tej ka folur edhe për mënyren se si duhet të veproj skuadra e Dritës, pasi futbollisti i tyre ka rezultuar pozitiv me Covid.

“Drita duhet ti vazhdoj ushtrimet lojtari rrinë në karantinë dhe pasi të del negativ edhe lojtari kthehet në stërvitje”, ka deklaruar për BlcMedia, Jeton Qubreli. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Ja kur do të zhvillohet super ndeshja, ‘Maqedoni Veriore – Kosovë

Sport

Grezda sulmon fizikisht lojtarin kundërshtar në parking pas ndeshjes

Sport

Debat i ‘nxehtë’ mes Qeqës dhe Debatik Currit

Sport

Munishi me parashikim të “çmendur” për Arbërinë!