Sport

Jep dorëheqje trajneri i skuadrës së njohur kosovare

Severin Elezaj është larguar nga skuadra e Dukagjinit vetëm pas tri ndeshjeve në Ligën e Parë.

lajmin e ka konfirmuar vetë skuadra përmes rrjeteve sociale.

Ky është njoftimi i tyre:

Severin Elezaj nga sot më nuk është pjesë e klubit të futbollit Dukagjini nga Klina.

Pas vetëm 3 xhirove të zhvilluara në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, kryetrajneri i deritanishëm i skuadrës së Dukagjinit Severin Elezaj sot ka dhënë dorëheqja nga ky post.

Elezaj ka deklaruar se pas një bisede miqësore që ka pasur me drejtorin e klubit z. Fabion Veseli i ka ofruar atij dorëheqjen nga posti i kryetrajnerit.

Drejtori i klubit, shtabi teknik dhe lojtarët e falënderojnë shumë për kontributin e dhënë e njëherit i dëshirojnë shumë suksese në të ardhmën.

Klinë
06 Shtator 2020

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë