Sport

Jep dorëheqje kryesia e klubit të Drenicës

Kryesia e Klubit të Futbollit Drenica ka dhënë dorëheqje për shkak të krizës financiare.

Faqja zyrtare e klubit nga Skenderaj ka njoftuar se kryesia e klubit ka dhënë dorëheqje pas situatës së krijuar në klub.

Në njoftim thuhet se kryesia ka dhënë dorëheqje si rrjedhojë e pamundësisë së financimit të klubit dhe pamundësisë për t’i përmbushur obligimet e tyre në klub.

Drenica gjithashtu ka ftuar të interesuarit për të investuar në klub me të vetmin qëllim, për ta çuar përpara atë.

Kryesia ka falënderuar Komunën e Skenderajt, bizneset, donatorët, sponsorët, stafin, lojtarët, punëtorët e klubit, tifozët dhe gjithë qytetarët e Skenderajit për mbeshtetjen gjatë kësaj kohe.

Drenica e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme edicionin e garave në Superligën e Kosovës në futboll duke kryesuar për disa xhiro.

‘Kuqezinjtë’ pas 13 ndeshjeve në elitë kanë grumbulluar 20 pikë dhe renditen në vendin e katërt.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1651963618480392&id=141509402859162

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *