Sport

Java e parë me ndeshje interesante në Grupin A dhe B të Ligës së Parë

Sot në ambientet e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2021/22, në Ligën e Parë, për grupin A dhe B, shkruan Gazetasheshi.com.

Në javën e parë të Grupit A, do të shohim përballje interesante ndërmjet Trepçës ’89 dhe Lirisë, poashtu edhe Istogu – Trepça.

Ndërsa në Grupin B, java e parë do të nisë me takimet interesante si Ferizaji – Vllaznia dhe Arbëria – Flamurtari.

Liga e Parë – Grupi A – Java e Parë

Trepça’89 – Liria

A&N – Drenasi

Rahoveci – Besa

Onix – Vëllaznimi

Istogu – Trepça

Liga e Parë – Grupi B – Java e Parë

Ferizaj – Vllaznia

Ramiz Sadiku – 2 Korriku

Fushë Kosova – Kika

Dardana – Vitia

Arbëria – Flamurtari

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit me këtë këngë

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet

Sport

Dukagjini aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë, ja kur do të zhvillohet!