Sport

Java e 21-të në Superligën e Kosovës, vëmendja në kryeqytet

Superliga e Kosovës në futboll nuk humbet kohë dhe kështu do të vazhdojë në mesjavë me ndeshjet e xhiros së 21-të.

Vëmendja kryesore pritet të jetë në kryeqytet ku skuadra e Prishtinës do e pres kampionen në fuqi, Dritën.

 

Interesant pritet të jetë edhe në Gjilan, ku “kuqebardhët” do të luajnë kundër skuadrës lidere të Superligës, Ballkanit.

Më poshtë e gjeni orarin e plotë:

E mërkurë, 24 shkurt, 2021 – ora 13:00

Gjilani – Ballkani

Trepça’89 – Llapi

Prishtina – Drita

E enjte, 25 shkurt, 2021 – ora 13:00

Feronikeli – Drenica

Besa – Arbëria

Postime të ngjajshme
Sport

Renditja e ligave më të forta në Evropë gjatë 15 viteve të fundit, çka shkruhet për Kosovën?

Sport

Milani dështon të fitojë ndaj Udinese

Sport

Pnishi kërkon në FIFA rreth 32 mijë euro kompensim nga Feronikeli

Sport

Bytyqi asiston, Cikalleshi shënon