Sport

Januzaj shënon gol të bukur në Ligën e Evropës

Adnan Januzaj ka vazhduar me formë të mirë për skuadrën e tij Real Sociedad.

Sulmuesi shqiptar ka shënuar gol në Ligën e Evropës, në përballjen që Sociedad po e zhvillon ndaj PSV Eindhoven.

Në fakt ishte ekipi vendas që kaluan të parët në epërsi me anë të Mario Gotzes.

Por në minutën e 34-të të ndeshjes, Adnan Januzaj doli në skenë për t’i barazuar shifrat në 1-1.

Istogasi pranoi një top të bukur në zonë nga Zaldua dhe arriti të shënoj me qetësi për t’i barazuar shifrat në 1-1.

Sociedad vetëm pesë minuta më vonë shënoi për 1-2 me Aleksander Isak duke shkuar në pushim prej 15 minutave me epërsi ndaj PSV Eindhoven.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf