Sport

Januzaj pranë rikthimit në Premier Ligë, këto janë dy klubet e interesuara për futbollistin shqiptar

Adnan Januzaj po kërkohet nga Southampton dhe Brighton

Januzaj shpërthimin e tij si futbollist e kishte bërë pikërisht në Premier Ligë, me Manchester Unitedin, shkruan Reporteri.net

Por, pas një fillimi të mirë erdhi edhe forma e tij e dobët ku United e huazoi disa herë në klube tjera, ndërkaq tani është pjesë e Real Sociedadit në La Liga.

25 vjeçari te Sociedad e ka gjetur veten mjaft mirë dhe me formën e treguar deri tani ka zgjuar interesimin e dy klubeve nga Premier Ligë.

Sipas mediave Southampton dhe Brighton janë dy nga klubet e interesuara për Januzajn, i cili mund të bëjë një rikthim të bujshëm në Angli shumë shpejt.

Postime të ngjajshme
Sport

Njihuni me futbollistin shqiptar i cili u përball dy herë me legjendën Diego Maradona

Sport

Atmosferë brilante në zhveshtoren e Ballkanit, dëgjojnë këngë popullore

Sport

Napoli i kushton tribut të veçantë Maradonës para ndeshjes me Rijekën

Sport

SKANDALOZE: Punonjësi i morgut publikon foto me trupin e pajetë të Maradonës