Lajme

Jahja Kokaj thotë se për raketën hasi edhe në mirëkuptimin e Kurtit

Qarkulloi shumë në internet me prononcimet për lëshimin e satelitëve nga Kosova.

Jahja Kokaj si mysafir në Ora Shtatë në Klan Kosova tha se deklaratës së tij iu dha hov në media, por se ai vetëm e ka shpjeguar një proces të tillë.

Ai ka folur edhe për qendrën kozmologjike dhe laboratorin nanoteknologjik që pritet të ndërtohet në Gjakovë e që synon zhvillimin e hovshëm të teknologjisë.

Fizikanti shton se kjo është arsyeja kryesore pse iu fut politikës, sepse, sipas tij, kjo është mënyra direkte për të dhënë kontribut në këtë drejtim.

Por krahas vështirësive ky është bindur se do të gjejë mbështetje për këtë projekt.

Postime të ngjajshme
Lajme

Mërgimtari në shesh ia dhuron 200 euro Valon Sylës

LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Lajme

Uran Ismaili bun në Tophane – Ja çfarë ndreqën këtë herë

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme