Sport

Ja si vlerësohet Xhaka nga media e njohur britanike

Granit Xhaka, prej futbollistëve më standard në petkun e Arsenalit, sonte dëshmoi lojë të mirë dhe e shkatërruan me rezultat 4:0 skuadrën çeke, Slavia, në takimin e kthimit në Pragë, ndërsa sfida e parë në “Emirates” përfundoi baras (1:1) dhe kësisoj me rezultat të përgjithshëm 5:1 kualifikohen në gjysmëfinale të Europa League.

Futbollisti Xhaka u vlerësua me notë 7.5 nga media e njohur britanike “Daily Mail”.

Ja notat

Slavia: Kolar 5.5; Bah 5.5 (Visinsky 46’, 6), Holes 5, Zima 5, Boril 5 (Dorley 46’, 5.5); Sevcik 6, Stanciu 5 (Lingr 46’, 6), Hromada 5 (Masopust 46’, 6), Provod 6; Olayinka 6; Kuchta 6.

Arsenal: Leno 7; Chambers 8, Holding 7.5, Mari 7.5, Xhaka 7.5; Ceballos 7.5, Partey 7.5 (Cedric 79’); Pepe 8 (Balogun 88’), Smith Rowe 8.5 (Elneny 67’, 6), Saka 8.5 (Martinelli 79’); Lacazette 8 (Nketiah 79’).

Postime të ngjajshme
Sport

Drita i dërgon urime Malishevës dhe Ulpianës

Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Sport

Këto dy skuadra bien nga Liga e Parë

Sport

Liga e Parë: Këto dy skuadra përmbyllin sezonin fantastik me inkuadrim në Superligë, ndërsa këto janë dy skuadrat që bien