Sport

Ja si përgjigjet Xavi kur pyetet nëse do të donte ta kishte Messin në skuadër

Xavi Hernandez është rikthyer te Barcelona si trajner. Ish-lojtari i tyre do të marrë drejtimin e skuadrës, duke zëvendësuar kështu Ronald Koemanin.

Pas prezantimit të tij në Camp Nou, Xavi po mban edhe konferencën për media.

Në prezantimin e tij para 25 mijë spektatorëve, Xavi theskoi se Barcelona është klubi më i mirë në botë.

Xavi u pyet në lidhje me Messin dhe ai tha se ‘ia dëshiroj më të mirat, por ai nuk është këtu’
‘Kam miqësi me Messin, ai më ka shkruar dhe më ka uruar fat, ai është lojtari më i mirë në botë dhe në historinë e këtij klubi, por ne nuk e kemi atë dhe nuk mund të mendojmë më për lojtarët që nuk janë këtu’ – tha Xavi.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme