Sport

Ja si mund të jetë formacioni i Arsenalit me Costan, Iscon dhe Jordan

Arsenali në afatin dimëror mund të bëjë tri transferime sepse trajneri Mikel Arteta dëshiron të shpëtojë postin e tij.

“Topçinjtë” renditën në pozitën e 13-të në tabelë dhe duhet shpejtë të rikthehen në formë që të ngritën në pjesën e epërme të tabelës, transmeton lajmi.net.

Sipas SunSport, Arsenali ka interesim për mesfushorin e Sevillas, Joan Jordan, atë të Real Madridit, Isco dhe sulmuesin Diego Costa që është agjent i lirë, meqenëse ndërpreu kontratën me Atleticon.

Ja se si do të duket formacioni i Arsenalit nëse realizohen këto tri transferime:

Leno; Bellerin, Gabriel, Mari, Tierney; Jordan, Partey; Aubameyang, Isco, Saka; Costa.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Klubi i madh kroat ia beson detyrën e trajnerit, Paolo Tramezzanit

Sport

Trepça ’89 huazon yllin e Ballkanit

Sport

Tahir Batatina tregon shumën që një skuadër paguan për të kryer përgatitjet në Antalya

Sport

"Ismet Munishi do t’i mungojë Superligës, Ballkani gaboi që e largoi"