Lajme

Ja sa vota nga diaspora morën Totaj dhe Haskuka në Prizren

Mytaher Haskuka nga Lëvizja Vetëvendosje pësoi disfatë në zgjedhjet e raundit të dytë që u mbajtën para tri ditës në Komunën e Prizrenit.

Ai u mposht nga kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, i cili së shpejti pritet të marrë drejtimin e Komunës së Prizrenit për një mandat katër-vjeçar, shkruan lajmi.net.

Në anën tjetër, Haskuka si duket ka marrë më shumë vota se Totaj nga votat e diasporës.

Sipas rezultateve nga Qendra e Numërimit dhe Rezultateve, Haskuka ka marrë 68 vota nga diaspora, ndërsa Totaj 53.

Related posts
Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *