Lajme

Ja sa para ndan Labi për ish-kreret e UÇK’së

Ish deputeti dhe këngëtari i njohur Labinot Tahiri ka ndarë nga 2000 euro për secilin krerë të UÇK’se në gjykimin e Hagës, transmeton Gazeta Metro.

Nga 2 mijë euro do të deponohen të hënën në fondin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit, Nasim Haradinajt e Hysni Gucatit, ka bërë të ditur Labi.

Labi thekson së duhet të kontribuohet për vlerat e luftës.

“Se a dalin të pa fajshëm për luftën e Kosovës, duhet te dalin, por a dënohen apo jo nuk e di, neve na duhet të kontribuojmë për vlerat e LUFTËS”, ja shkruar ndër të tjera Labi.

Postimi i plotë:

“NGA 2000€ për fondet e çlirimtarëve!

Vazhdojmë…!

Tê dashur qytetarê, zgjedhjet janê kryer dhe tani duhet ti kthehemi realitetit që ka të beje me njerëzit që kontribuan me rininë e tyre për Kosovën e ÇLIRUAR.

Se a dalin të pa fajshëm për luften e Kosovës, duhet te dalin, por a denohen apo jo nuk e di , neve na duhet të kontribojmë për vlerat e LUFTËS.

Ne ditën e hëne, do ti deponojmë në fondin e tyre nga 2000€

Pra pêr komandanin e luftës, z. Hashim Thaqin me shokët:

Jakup Krasniqi

Rexhep Selimi

Kadri Veseli

Nasim Haradinaj

Dhe z. Gucatin

Atje, nuk i ka qu shqiptari, por SERBIA ME SHKINII…!

Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë,”./gazetametro.net

Postime të ngjajshme
Lajme

Polici plagos dy qytetarë në Dragash

Lajme

Petkoviq i reagon Kurtit për bashkimin kombëtar

Lajme

Isa Mustafën e pyesin për Vjosa Osmanin që doli më e votuara ndonjëherë

Lajme

Grenell përsëri me një shkrim për liderin e VV’së: Pse Albin Kurti po flet për zhbërjen e shtetit të vet?!