Sport

Ja sa para i harxhoi Barcelona në transferimin e lojtarëve në afatin kalimtar të verës (Foto)

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Barcelona ka qenë mjaft aktive në afatin kalimtar të transferimeve.Blaugranët, dështuan që ta rikthejnë në “Camp Nou”, Neymarin i cili përfundimisht qëndroi te Paris Saint-Germain.

Barca, në afatin kalimtar të verës i transferoi pesë lojtarë.

Antoine Griezmannin nga Atletico Madridi i cili i kushtoi 75 milionë euro.Frenkie de Jongin, për 75 milionë euro.Portierin Neto, për 36 milionë.Junior Firpon për 18 milionë euro.

Dhe Emersonin për 12 milionë euro.Në total Barcelona ka shpenzuar 251 milionë euro për pesë lojtarë të transferuar në këtë sezon.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv