Show Bizz

Ja sa para fiton për një vit Rita Ora

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Rita Ora ka nisur një rrugëtim të ri si anëtare jurie e programit më të ri të talenteve “The Masked Singer UK”.Ky spektakël sjell në television yjet e maskuar, të cilët performojnë nga një këngë dhe gjyskohen nga juria profesionale.Si një këngëtare e muzikës pop, Rita është e vendosur mirë për të analizuar zërat e të tjerëve.

Rita ka pasur sukses të madh tregtar, duke fituar një numër të madh çmimesh dhe duke thyer rekorde në muzikë.Ajo ka fituar gjithsej 18 çmime të industrisë, dhe është nominuar për 72 të tjera.Sa është vlera neto e fitimeve të Rita Orës?

Familja e Ritës u transferua në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 1991, kështu që këngëtarja u rrit në Britani, më saktësisht në lagjen Notting Hill.Ajo ndoqi Shkollën e Teatrit “Sylvia”, e cila mëson artet interpretuese për rininë, dhe kushton 14,280 funte në vit për grupmoshat 6 deri në 9 vjeç dhe 14,520 funte për grupmoshat 10 dhe 11 vjeç.

Ata që aplikojnë në shkollë duhet të kryejnë dy pjesë aktrimi, një këngë dhe valle, përpara se shkolla të vendosë nëse do t’i marrë ata.Në mesin e atyre që morën mësime në këtë shkollë përfshijnë: Amy Winehouse, Nicholas Hoult, Gemma Collins dhe së fundmi edhe Dua Lipa.

Megjithë Rita ka pasur paksa mungesë në albume, pasi pas albumit të saj të pare “Ora” që u publikua në vitin 2012, Rita pati një stagnim duke moss nxjerrë album deri në vitin 2016, konkretisht albumin “Phoenix”.“Phoenix” u rendit si albumi I 35-të më I shitur I vitit.Instagrami i Rita Orës është një platformë mbi të cilën ylli pëlqen të postojë fotografi provokuese me bikini, duke nxitur imagjinatën e fansave të saj.Ajo llogaritet të jetë një prej këngëtareve më të pasura të Mbretërisë së Bashkuar.

 

 

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Show Bizz

Lansimi i albumit\ Noizy përgatit një surprizë të madhe, ka një kërkesë për fansat

Show Bizz

“Kam gabuar si dreqi, boll durova”, Kiara vazhdon të shpërfaqë sjellje të çuditshme në BBVA

Show Bizz

Dy të famshmet krishtere shqiptare që po agjërojnë Ramazanin: Më fal qetësi dhe kënaqësi shpirtërore

Show Bizz

Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto