Sport

Ja sa ka fituar deri më tani Manchester United nga shitja e fanellave të Ronaldos

Shitjet e fanellave të Cristiano Ronaldos në Manchester United janë bërë shitja më e popullarizuar e fanellave në Premier League këtë verë.

Kalimi i Ronaldos në United, 12 vjet pasi u largua nga klubi për në Real Madrid, u konfirmua zyrtarisht vetëm në ditën e fundit të afatit të transferimit të martën, shkruan GazetaBlic Sport.

Të premten kishte radhë jashtë Old Trafford pasi tifozët u mblodhën në mënyrë që të ishin ndër të parët për të blerë fanelën me emrin e Ronaldos në anën e pasme.

Sipas LoveTheSales.com, Manchester United ka shitur fanela në vlerë prej 32.5 milionë funte që nga koha kur fanela e Ronaldos doli në shitje.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk