Sport

Ja rezultatet komplete dhe tabela në Ligën e Parë

Mbyllet sipari për xhiron e katërt në Ligën e Parë të futbollit kosovar, derisa tashmë edhe klasifikimi në dy grupet ka marrë formë, shkruan Gazetasheshi.com.

Në Grupin A tashmë kryeson Istogu i vetmuar, por që i afrohen Liria dhe Dukagjini, dy pretendentë tejet serioz që kërkojnë rikthimin në elitë.

Rezultatet e Grupit A, pas javës së katërt:

Liria 2-0 Trepça
Vushtrria 1-1 Vëllaznimi
A&N 1-0 Malisheva
Dukagjini 2-0 Onix
Istogu 2-0 Drenasi

Tabela e Grupit A, pas javës së katërt:

Ndërkohë, në Grupin B gjithashtu ka patur ndryshime në renditjen tabelare. Tashmë grupi kryesohet nga Ulpiana që me dhjetë pikë është e vetmuar në krye.

Flamurtari dhe Dardana ndajnë pozitën e dytë, ndërkohë befasi jo fort e këndshme është KEK-u në fundin e tabelës.

Në Grupin B, ishin këto rezultate:

Ramiz Sadiku 1-1 Dardana
2 Korriku 0-0 Vitia
Vllaznia 1-2 Ferizaj
Flamurtari 5-0 KEK-u
Kika 1-2 Ulpiana

Tabela e Grupit B, pas javës së katërt:

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi kapet me drejtorin e Dritës: Veç për volejboll mundesh mem fol

Sport

Shtatë futbollistë shqiptarë tek Lokomotiva e Zagrebit, ja sa është paga mesatare tek klubi kroat

Sport

“Skifterat” me komunikatë publike: Qëndrojmë prapa Gjilanit dhe vendimeve të presidentit Zuka

Sport

Ibrahimi paralajmëron Drenicën para takimit të së martës