Lajme

Ja planet e Lajçak para përfaqësuesve të shteteve të Evropës

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka shpalosur planet e tij para përfaqësuesve të shteteve të Evropës.

“Sot i informova ambasadorët e Bashkimit Evropian dhe me delegatët e rajonit perëndimor të Ballkanit për vitin tim të parë dhe punën që kanë bërë. Gjithashtu, i kam shpalosur planet e mia për javët dhe muajt në vazhdim”.

“Jam shumë i inkurajuar nga mbështetja e fortë nga të gjitha shtetet anëtare të BE-së”, ka shkruar Lajçak në rrjetin social Twitter.

Postime të ngjajshme
Lajme

Pamje nga momenti kur pejani vjedh çelësat e veturës zyrtare brenda komunës

Lajme

Vazhdon numërimi i votave me kusht: Këto janë rezultatet

Lajme

Kush është mjeku shqiptar që tentoi ta shpëtojë Kryetarin e Zagrebit që vdiq pardje

Lajme

Pasi iu vodh vetura zyrtare, sqarohet Gazmend Muhaxheri