Lajme

Ja nga sa vota të diasporës kanë marrë Vitia dhe Rama

Më 14 nëntor në Kosovë u mbajt raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në 21 komuna të vendit.

Në Komunën e Prishtinës, fitues doli kandidati i LDK-së për kryetar të kryeqytetit, Përparim Rama, i cili fitoi në garën kundër kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, shkruan lajmi.net.

Gjatë ditës së sotme në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar edhe votat me postë të dërguara nga diaspora.

Sipas rezultateve, Arben Vitia ka marrë 122 vota nga diaspora, ndërsa Përparim Rama vetëm 15.

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Lajme

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë dhe të enjte, temperaturat zbresin nën zero

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *