Sport

Ja kush drejton ndeshjet e xhiros së pestë në Ligën e Parë

Krahas delegimeve për ndeshjet e Superligës, janë bërë delegimet e gjyqtarëve edhe për ndeshjet e xhiros së pestë në Ligën e Parë, raporton Gazetasheshi.com.

Në dy divizionet, A dhe B, pritet të ketë ndeshje mjaft interesante, prandaj edhe për këto takime janë deleguar gjyqtarë me përvojë nga kampionati elitar.

Ndeshjet kryesore të kësaj jave ndërmjet Vëllaznimit dhe Lirisë, dy ish-skuadrave elitare do ta gjykon Fatmir Tahiri. Ai do të shoqërohet nga asistentët Arlind Osmani dhe Bunjamin Raqi.

Këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve dhe personave zyrtarë për ndeshjet e xhiros së pestë në Ligën e Parë:

Postime të ngjajshme
Sport

Nëntë ndeshje të mbetura, kjo është data kur mbyllet stinori vjeshtor në futboll

Sport

Kryetari i Lipjanit tregon pse Arbëria nuk po mund t’i luajë ndeshjet në stadiumin e qytetit

Sport

Liga e Veteranëve vjen sot me dy super ndeshje

Sport

Situata me COVID-19 por përkeqësohet, kampionati rrezikon ndërprerjen, FFK me mjek shtesë në stadiume