Sport

Ja kur zhvillohet derbi më i madh lokal në Kosovë mes Dritës dhe Gjilanit

Është hedhur shorti për edicionin e ri të garave në Superligën e Kosovës në futboll.

Edicioni 2021/22 pritet të jetë i zjarrtë ku disa skuadra do të luftojnë për titullin e kampionit.

Drita, Gjilani, Prishtina, Ballkani dhe Llapi janë ekipet e top përforcuara të cilat synojnë triumfin në kampionat.

Por ndeshja më e madhe në Superligë padyshim që është ajo mes Dritës dhe Gjilanit.

Derbi i parë lokal për edicionin 2021/22 do të zhvillohet në xhiron e gjashtë.

Drita do të jetë në cilësinë e skuadrës vendase ku do ta pres Gjilanin e Ismet Munishit.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani në bisedime të avancuara me futbollistin e njohur, pritet vetëm edhe firma

Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare