Lajme

Ja kur do të hapet Pishina e Gërmisë

Pishina e Gërmisë pritet të nis sezonin në ditën kur shënohet edhe si “Dita e Çlirimit” të Prishtinës.

Liridon Llapashtica, kryeshefi që menaxhon me Pishinën e Gërmisë, ka bërë të ditur se pishina është gati të nis sezonin veror dhe pritet të hapet më 12 qershor.

“Më 12 qershor, më datën e çlirimit të Prishtinës, planifikojmë të hapet pishina, por kjo do të varet edhe nga kushtet atmosferike”, ka thënë Llapashtica për “Zërin”.

Në lidhje me masat ai, ka thënë se do të respektohen masat e IKSHPK-së në bazë të vendimit të shtatorit të vitit të kaluar dhe nëse ky vendim ndryshon pas datës 15 qershor ashtu siç ka paralajmëruar Qeveria e cila pritet të lejojë dasmat dhe ahengjet tjera.

Kujtojmë se vitin e kaluar kjo pishinë ishte hapur me një muaj vonesë për shkak të pandemisë, ndërsa edhe numri i personave të lejuar brenda saj ishte i limituar, ndërsa këtë vit pritet të nis sezoni normal i saj.

Postime të ngjajshme
Lajme

Shqiptarja 20-vjeçare në Gjermani e zhdukur qe pesë ditë, familjarët: Babai i saj me kancer nuk do mund t’i mbijetojë këtij lajmi

Lajme

KEDS njofton për zonat që do të mbesin pa rrymë

Lajme

Krejt çka i tha Shaip Kamberi sot Vuçiqit në Kuvendin e Serbisë

Lajme

Policia jep detaje për aksidentin që ndodhi tek rruga ‘B’