Lajme

Ja kë e zgjodhi PDK-ja në vend të Sokol Bashotës për garën e Klinës

Në mbledhjen e sotme të KQZ-së u bë e ditur se ky komision ka decertifikuar kandidatin e PDK-së për kryetar të Klinës, ish-kryetarin e kësaj komune, Sokol Bashotën.

Kjo ndodhi për arsye se Gjykata e Apelit para pak ditësh atij i kishte shqiptuar vendimin e formës së prerë.

Ndërkaq, në vend të tij, partia e Memli Krasniqit certifikoi Esat Racin për të garuar në zgjedhjet komunale të 17 tetorit.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur sot që numrat për subjektet politike në këto zgjedhje të jenë nga 101 dhe nga 111 e sipër për kandidatët e për asamblistë. /frontonline.net

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar