Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Sot është shënuar 20 qershori Dita e Çlirimit të Istogut, zyrtarët e komunës mbajtën seancë solemne, bënë homazhe tek lapidari i dëshmorëve në qendër të qytetit dhe rreth mesditës i mbyllën aktivitetet.

Mirëpo është dikush qe i ka hapur dyert e kullës për të pritur mysafire në këtë ditë të rëndësishme.

Në vizitë krejt personale i shkoi edhe Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, për ta nderuar për kontributin e dhëne gjate luftës, shkruan Klan Kosova.

Pas hyrjes së trupave të KFOR-it aty për vite me radhë ishte i vendosur kontingjenti spanjoll e misionit paqeruajtës.

Postime të ngjajshme
Lajme

Berisha i AAK-së tregon pse i hyri garës për kryetar të Pejës

Lajme

Parashikimi i motit për 5 ditë, ja sa pritet të zbresin temperaturat të premten

Lajme

Gazetarja shqiptare u bën thirrje kosovarëve të anulojnë pushimet në Shqipëri

Lajme

Policia arreston edhe një person pasi dyshohet për zjarrvënie