Lajme

Ja çfarë thotë Vjosa Osmani për koalicionin me Vetëvendosjen

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ish deputetja e legjislaturës së gjashtë nga radhët e LDK-së ka folur për një numër çështjesh në këtë fazë parazgjedhore.

Vjosa Osmani në një intervistë për arbresh.info gjithashtu nuk përjashtoi mundësinë e bashkëpunimit me Lëvizjen Vetëvendosje, duke thënë se është e nevojshme të ndërtohen ura bashkëpunimi dhe jo more.

“Absolutisht LDK ndihet e fuqishme të hyjë në zgjedhje e vetme, por edhe duhet të ndërtohen ura bashkëpunimi dhe jo mure edhe me parti me të cilat kemi pas bashkëpunim të shkëlqyeshëm siç është Lëvizja Vetëvendosje. Diskutimet duhet definitivisht të vazhdojnë dhe të shohim si të gjejmë një rrugë të përbashkët që Kosovën ta nxjerrim nga humnera dhe të drejtojmë në rrugën e duhur”, u shpreh Osmani.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat