Lajme

Ja çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë

Në ditën Ndërkombëtare të Mjedisit përmbyllen zyrtarisht aktivitetet në kuadër të “Garës për Gjakovë të Pastër”. Kjo garë finalizohet me pastrimin e Parkut të Madh të Qytetit, i cili aktivitet fillon nga ora 08:00.

Organizata Ndërkombëtare Leadership Development Association Balkan, dega në Kosovë dhe Trailblazer Community Group Prishtina do të organizojë konferencën prestigjioze amerikane DREAMin Kosovo 2021. (Objekti i ish-Rilindjes, Salla e Amfiteatrit, Prishtinë, ora 10:00-16:00)

Ministria e Mjedisit Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në bashkëorganizim me ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, komunën e Prishtinës, “Let’s Do it Kosova”, “Green Art Center”, “ATRC”, “Pamkos” dhe “Let’s Center” shënojnë “Ditës Botërore të Mjedisit”. (Afër stacionit të trenit Rr.“Tirana”, Prishtinë, ora 10:00)

UN-Habitat Kosova në bashkëpunim me Komunën e Mitrovicës Jugore, shënojnë “Ditës Botërore të Mjedisit”, në një turne me biçikleta. (Restorantin “Ura e Ibrit”, rr. “Rexhep Mitrovica”, ora 10:00)

Mbahet panel diskutimi me temën: “Mini hidrocentrale – shkatërrim maksimal”. (Restorant “Llovac”, Shtërpcë, ora 10:00)

Kryetari i PDK-së Dega në Prizren, Shaqir Totaj mban konferencë për medie. (Zyrat e reja të degës, në rrugën “Saraçët”, ora 11:00)

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur