Sport

Italia shkatërron Moldavinë, Portugali – Spanjë mbyllet me këtë rezultat

Kombëtarja e Italisë e shkatërroi me rezultat 6:0 Moldavinë, në ndeshjen miqësore që u zhvillua në stadiumin “Artemio Franchi” në Firencë.Moldavët nuk ishin rival aspak i barabartë me italianët.

Gjithçka përfundoi në 45 minutat e parë kur Italia avancoi me rezultat 5:0 falë golave të Cristante (18′), Caputo (23′), El Shaarawy (30′ e 45+1′), Posmac (37′-autogol). Në pjesën e dytë, italianët thelluan fitoren me golin Berardit (72’).

Portugalia dhe Spanja u ndanë baras (0:0) në miqësore. Cristiano Ronaldo u paraqit 72 minuta për portugezët.

Postime të ngjajshme
Sport

Prince: Kosova është vend i bukur me njerëz të sjellshëm, nuk kam frikë nga përballja me Dakun

Sport

Rashica në vetizolim

Sport

Gjigantët evropianë interesohen për yllin e Real Madridit

Sport

Jo vetëm italianët, ja çfarë shkruajnë mediat franceze për Mirlind Dakun