Sport

Italia publikon listën e lojtarëve për “Euro 2020”

Kombëtarja “Azzure” ka publikuar listën e futbollistëve për Kampionatin Europian.

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka zgjedhur 26 lojtarët me të cilët synon të fitojë Kampionatin Europian.

Mancini, pjesën më të madhe të lojtarëve e ka zgjedhur nga Kampionati Italian, Serie A.

Në “Euro 2020” Italia do të jetë në grupin A, së bashku me: Zvicrën, Turqinë dhe Uellsin.

Lista e plotë:

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria